تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷

انتقاد تند محسن نامجو از شبکه «من و تو»

شما به اندازه‌ی کافی در ویران کردن فرهنگ ایران نقش داشتید

شما به اندازه‌ی کافی در ویران کردن فرهنگ ایران نقش داشتید
من می‌دانم دوره دوره‌ی شماست و به اندازه‌ی کافی در ویران کردن فرهنگ ایران نقش داشتید. در ساختن گذشته‌ی جعلی از ایران قبل از انقلاب و خراب کردن تصویر آینده در ذهن نسلی که در این کشورهای خارجی زندگی می‌کنند و مهم اینکه برنده‌ی این بازی شما هستید و دوره دوره‌ی شماست.

محسن نامجو خواننده ایرانی که در خارج از کشور زندگی می‌کند، از شبکه من و تو به دلیل استفاده‌ی غیرقانونی از آهنگش شکایت کرد و گفت: «دوستان من و تو! شما به اندازه‌ی کافی در ویران کردن فرهنگ در سال‌های اخیر نقش داشتید؛ در ساختن تاریخ جعلی از ایران قبل انقلاب و خراب کردن تصویر آینده… ولی دوره دوره‌ی شماست. در چنین دوره‌ی چیپی قطعا امثال شما برنده‌ی بازی هستید.»

محسن نامجو در یک پیام ویدیویی که در صفحه‌ی شخصی خودش در اینستاگرام منتشر کرد گفت: «چند روز پیش شبکه‌ی تلویزیونی من و تو یکی از قطعات من به اسم «نامه» را با تغییر شعر، یک استفاده‌ی چیپ و سطح پایینی از این آهنگ کردند.»

او در ادامه گفت: «این قطعه را حدود ده سال پیش برای همسرم ساختم که نسبت به آن یک عاطفه و یک احساس خاصی داشتم. بعد از سال‌ها که خیلی از قطعه استفاده نمی‌کردم، چندماه پیش در یکی از کنسرت‌هایم که قبل از آن خبر فوت مادرم را شنیدم، این قطعه را برای مادرم خواندم و مردم هم با آن همخوانی کردند و به قول امروزی‌ها قطعه پخش شد و بقیه‌ی مردم هم آن را شنیدند.»

نامجو گفت: «شبکه‌ی من و تو یک تلویزیون خارج از ایران است و بار اولشان هم نیست این کار را کردند و من تعجب می‌کنم که به خودشان اجازه می‌هند که چنین کاری را بکنند چرا که باید طبق قوانین بین‌المللی انجام می‌شد. من سالهاست که در غرب زندگی می‌کنم و تمام کارهای من مثل خیلی از آهنگسازان دیگر کپی رایت شده است. این را هم بگویم که تمام شبکه‌های فارسی زبان خارج از ایران برای استفاده از آهنگ‌هایم حتما با وبسایت من تماس می‌گیرند و کسب اجازه می‌کنند و حق آن را پرداخت می‌کنند و اگر تلویزیون من و تو با وبسایت من تماس گرفته بودند قطعا اجازه چنین کار سخیفی را نمی‌دادم.»

نامجو در ادامه به انتقاد از سیاست‌های شبکه‌ی من و تو پرداخت و گفت: «من می‌دانم دوره دوره‌ی شماست و به اندازه‌ی کافی در ویران کردن فرهنگ ایران نقش داشتید. در ساختن گذشته‌ی جعلی از ایران قبل از انقلاب و خراب کردن تصویر آینده در ذهن نسلی که در این کشورهای خارجی زندگی می‌کنند و مهم اینکه برنده‌ی این بازی شما هستید و دوره دوره‌ی شماست و در چنین دوره‌ی چیپ و سخیفی که بشریت در آن است، قطعا تلویزیون و رسانه‌ی شما برنده‌ی این بازی است. همینجور بتازید و جلو بروید و امیدوارم در همه‌ی کارهایتان موفق باشید. ولی من پیرو هنرمدانی هستم که سعی می‌کنند آن چراغ کورسو دهنده را نگه دارم. مثل شمعی که با باد ابتذال ممکن است خاموش شود.»

همچنین این خواننده گفت: «من استقلال مالی و درآمدم از راه برگزاری کنسرت‌ها است» و در ادامه از شبکه‌های خارجی فارسی زبان که حق کپی رایت را پرداخت نمی‌کنند خواست که «کاری به موسیقی و آهنگ‌های من نداشته باشید.»

او در پایان گفت: «پیگیر حقوقی این اتفاق هستم و تا آخر این مساله را پیگیری می‌کنم تا یکبار برای همیشه امثال این تلویزیون به خودشان اجازه ندهند هر استفاده‌ای که دلشان می‌خواهد بکنند و هر چیزی که می‌خواهند از آثار دیگران بسازند.» /انصاف نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.