تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵

از ردّ صلاحیت نماینده جهرم تا فروپاشی کاخ قدرت

آیا نفوذ رضایی کوچی در شورای نگهبان هم مؤثر خواهد بود؟

آیا نفوذ رضایی کوچی در شورای نگهبان هم مؤثر خواهد بود؟
رضایی کوچی ظاهراً هنوز بازی را برای خود تمام شده نمی‌‌بیند. برخی از احتمال استفاده‌‌ی او از روابط با افرادی در شورای نگهبان یا بیرون شورا و توسل به همشهریان صاحب‌‌نفوذش در مرکز خبر می‌‌دهند. بی‌‌شک رد یا تأیید آقای نماینده، نقطه مهمی در عملکرد شورای نگهبان خواهد بود.


این‌‌صدا : محمدرضا رضایی کوچی پس از دوازده سال و در شرایطی که خود را برای چهارمین دوره‌‌ی حضورش در مجلس و تنومندتر شدن لایه‌‌های قدرت خود در شهرستان و استان آماده می‌کرد، به دلیل نداشتن یکی از شرایط ماده ۲۸ قانون انتخابات از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شده است؛ رد صلاحیتی که او و یارانش را در جهرم آشفته کرده است!


رضایی کوچی تلاش کرده بود مانند تکه‌‌های یک پازل، قطعاتی را کنار هم بچیند و ساختاری لایه‌مند و وابسته به خود بسازد که قدرتش را در جای جایِ شهرستان بگستراند. این ساختار تنها یکی از میراث این پزشک عمومی بود؛ پزشکی که توانست رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بشود. رضایی کوچی توانسته بود نزدیک به یک دهه، حکومتی برای خود در جهرم برپا کند، حکومتی با نفوذ گسترده در تمام بخش‌‌های شهرستان. رضایی کوچی روزبه‌‌روز بر سیطره‌ی قدرتِ خود افزود تا جایی که در دوره‌ی اخیر دیگر حد و مرزی برای آن متصور نبود.

رضایی کوچی در شورای نگهبان مؤثر خواهد بود؟


حالا اما صاحب آن قدرت و حکومت، از شورای نگهبان کارت قرمز گرفته است! رضایی کوچی درست زمانی ردّ صلاحیت شد که هرگز گمان نمی‌کرد خللی به قدرت امپراتوری‌‌اش در جهرم وارد شود. حالا رویای سناتوری که قدرتش را در سال‌‌های اخیر با رویکردهای پوپولیستی تقویت کرده بود و روزبه‌‌روز آن را قوی‌‌تر می‌کرد، فرو ریخته است!

پروپاگاندای عجیب او و یارانش بر روی پروژه هایی همچون پتروشیمی ( که انتقال آن از جهرم قطعی شده ) یا راه آهن ( که به زعم بسیاری شکست خورده ) و یا منطقه‌‌ی ویژه‌‌ی اقتصادی‌‌ای که بی ‌‌سرمایه‌‌گذار مانده و… همه و همه به کار آقای نماینده نیامد و پروژه‌‌ی تداوم سیطره‌‌اش بر جهرم گویی به پایان رسیده است.


خبرهای رسیده می‌‌گوید که رضایی کوچی حالا در رفت و آمد به تهران و قم است تا مگر از شورای نگهبان تأییدیه بگیرد. این که آقای نماینده در پیِ تلاش‌‌ها و لابی‌‌های خود که توان بسیاری در آن‌ها دارد، نهایتاً تایید خواهد شد یا نه، هنوز معلوم نیست اما آنچه واضح است، این است که هزینه‌ی همراهی با او که قرار است صلاحیتش با خوف و رجا و تشکیک تأیید شود، در شهرستان بسیار بالا رفته و گروه‌‌هایی از حامیان اصلی او حاضر نخواهند بود آبرو و اعتبار خود را برای کسی هزینه کنند که تأیید شدنش تا ساعت‌‌های پایانی در گرو چانه‌‌زنی و لابی‌‌گری باشد.


رضایی کوچی ظاهراً هنوز بازی را برای خود تمام شده نمی‌‌بیند. برخی از احتمال استفاده‌‌ی او از روابط با افرادی در شورای نگهبان یا بیرون شورا و توسل به همشهریان صاحب‌‌نفوذش در مرکز خبر می‌‌دهند. بی‌‌شک رد یا تأیید آقای نماینده، نقطه مهمی در عملکرد شورای نگهبان خواهد بود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 19 در انتظار بررسی : 4 انتشار یافته : 15
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

غلامعباس کاظمی سه شنبه , ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۹:۲۹

سلام:دشمنی وکینه ها گاهی آنچنان خطرناک میشوندکه چشم انسان را ازدیدن حقایق کور میکند ،عقل راضایع وانسان را به توهم می کشاند .آنچه که دکتر رضایی دراین مدت نمایندگی از خود به جای گذاسته بهتر است به سطح شهر وروستاها رفته ودرمیان طبقه محروم مشاهده کرد ودرسطح کلان هم درحوزه انتخابیه که خدمات این بزرگوار چشمگیراست میتوان مشاهده کرد ،هم خارج از حوزه ،همین پتروشیمی،سیکل ترکیبی،راه اندازی فرودگاه وپرواز جهرم تهران وبالعکس،پرواز جهرم مشهد وبرعکس،استفاده ازمدیران لایق ودلسوز ،ارتقاء خفر به شهرستان ،اتمام سد سلمان واستفاده از آب آشامیدنی از آن ،تجهیز بیمارستانهادرجهرم وخفر ودهها خدمات دیگر ،ازهم مهمتر باج ندادن به افرادی که همانند طلحه وزبیر توقعات زیادی داشتند،برداشتن سدآهتین بین مسئولین ومردم ،شناخت عمیق از مشکلات شهر وروستا به طوریکه درهر روستا آثار خیری از خودش به جای گذا شته و….اگر اینها خدمت نیست ،بفرمایید درتحلیل مغرضانه خود خدمت کدام است .تحلیل شما ریشه در کینه ای دارد که حضرتعالی وامثالهم نمی خواهید جهرم وخفر به جایگاه اصلی خود برسند درنتیجه هنین تنگ نظری ها باعث شده که جهرم نسبت به لار تا قبل از حضور دکتر رضایی سالها عقب بیفتد واینک که مردی غیرتمند پیدا شده وباتمام توان دارد تلاش میکند با اعجوبه هایی روبرو میشود که جز ادعا وتوهم چیزی ندارند

حضور دوشنبه , ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳

حق آمد و باطل رفته به درستی که باطل نابود شدنی است. این اقای رضایی کوچی چنان امپراطوری هولناکی از طرفداران فاسد خود ساخته بود که واقعا فسادش را نمی دیدند یا اگر می دیدند چنان دهانشان پر می شد که فکرش هم نمی کردند. با این وجود این باطل با تبلیغات دروغین که نقطه مرکزی آن افرادی مثل رمضانی- شجاع زاده- نوروزی- و سایر انسان های طماع بودند توانسته بود ۱۲ سال بر مردم بدبخت جهرم حکومت کند و دهان مردم را بسته بود. در آخر دست آن شخص قلم بدستی که این نماینده را رد صلاحیت کرد مردم می بوسند. با تشکر از شورای نگهبان

منوچهر پنج شنبه , ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱:۳۵

مرد توانمندي هست
متاسفم

رامین جمعه , ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱:۳۰

به امیدخدا وکوری چشم دشمنان دکترمحمدرضارضایی کوچی تاییدمیشود،ومردم جهرم وخفرایشان رادوست دارند

مردم مردم سه شنبه , ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴

الله اکبر الله اکبر. اگر پست ماندنی بود جناب رضایی به تو نمی رسید. برادر جان جناب آقای محمد رضا رضایی کوچی می خواهم چند نکته خدمتت عرض نمایم. تو از ابتدا که وارد شدی رئیس ستاد دانشجویی اقای محمد خاتمی بودی و بعد رنگ عوض کردی و با برنامه چینی شورا شدی و در شورا چنان به دام قدرت طلبی افتادی که شخصی را ۱۴ سال از خودت بزرگتر بود ازدواج کردی و سپس اصولگرا شدی و بعد از آن هم چه بگویم با همراهی طرفداران خود که مشخص بود چکاره هستند رای آوردی . بله تو چکار کردی همه اعضای شوراها و دهیاری ها و حتی افراد مومن ساده دل را فریب دادی و گفتی داری خدمت می کنی. جناب رضایی یادت رفته چقدر پول دادی و رای جمع کردی وقتی می امدی در هر محله و روستا ۵۰ نفر ادم را اجیر می کردی و به اصطلاح برایت عکس بچسپاانند به آنان پول هنگفت می دادی . برادر رضایی خیلی چیزها را نمی شود گفت. تو نمونه ای از انسان های قدرت طلب بودی که جوانان و مردم جهرم را با همراهان طماع و فاسد خود و عناوینی مثل کمک کردن به مراکز خیریه و مذهبی همراه کردی. هزاران هکتار زمین را تغییر کاربردی دادی و به اطرافیانت دادی. مسولین هم سکوت کرده بودند. برادر رضایی یادت هست که پزشکی با سهمیه قبول شدی و مردم فکر کردن می خواهی خدمت بکنید. ببین در خفر سیمکان محله ها جهرم و کردیان چکار کردی. وقتی هژمونی و امپراطوری تو را در جهرم می دیدم با خدا درددل می کردم و می گفتم چه موقع این امپراطوری وحشت و ثروت تو به پایان می رسد. استخاره ای کردم گفت صبور باشید. بله کاخ ثروت قدرت و نفوذ تو و امپراطوری وحشت تو که کفتارها حامی تو بودند فروپاشید و از تو نامی جز اینکه چکار کردی باقی نخواهد ماند. برادر عزیز جناب محمد رضا رضایی امیدوارم که توبه کنی و خدا توبه پذیر است هر چند حق الناس قابل گذشت نیست.

هدایت شنبه , ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۷:۰۲

با سلام
متن کاملا با هدف تخریب تنظیم شده!!دلیل های کاملا اشتباه با ادبیات پیچیده متن را زیبا جلوه می دهد اما واقعا نظر مردم همین هست که شما گفتید؟ فکر نمیکنید قدرت را در ایران اجماع و حمایت مردم ایجاد می شود ؟ چطور با کلمات زشت و در شان نویسنده به خود اجازه می دهید یک انسان رو تخریب کنید؟

ماهدیس شنبه , ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴

آخه بی پدر و مادر
چه نفعی به حال تو داره که میشینی این مزخرفات مینویسی.
این مرد هزار کار کرده واسه مردم جهرم و روستاهای اطراف
حتما از جنس خودتون که بخور بخور میکنه و اموال مردم غارت میکنن صلاحیت دارن

چشمتان از پرخوری کور شده است که برعلیه عدالت حرف می زنید. نابود باد باطل فاسد دوشنبه , ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷

واقعا مردم خوشحال شدند. درود بر شورای نگهبان. باید دور قبل این شخص را خلع قدرت می کرد. بعد به این طرفدارنش بگید کدوم روستا چکار کرده جز چند نفری در هر محله شهر و روستا دور خود جمع کرده بود و اراجیف می بافت. لعنت به نیرنگ

علی اکبری شنبه , ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷

با سلام
از شورای محترم نگهبان تشکر میکنیم و آرزوی سلامتی برای تک تک این عزیزان
واقعاً یک نماینده فاسد را رد صلاحیت کردند و شان داده اند که انقلابی هستند ۱۲ سال کافی نیست برای فساد؟؟؟ ….
تشکر

على رحمانيان شنبه , ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۳

درود بر پهـلوان شهـر
خدا را گواه ميگيرم يكى از فاسدترين نمايندگان شوراى اسلامى ردصلاحيت شد ايشان قدرت را فقط و فقط براى خود و اطرافيانش خواست و هـيچگاه نه پاسخگو بود و نه حاضر شد به مناظره با رقيبانش تن داد. ايشان در دور گذشته حسينى شهر خفرى را به هـمين شكل كه امروز دچارش شده ودصلاحيت كرد و اين مصداق آيه شريفه
وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ است
درود به شرف مردان پاك شوراى نگهـبان

بنده خدا شنبه , ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۳

واقعا چندین و چند سال توی ذهن خودم با اصل وجودی شورای نگهبان نمی تونستم کنار بیام . با این رد صلاحیت واقعا از روح و جان معنی و مفهوم اونو درک کردم و لزوم بودنش رو بیشتر از هر چیزی احساس کردم . واقعا دست مریزاد

امین پنج شنبه , ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲

این است شورای نگهبان. بله درست است. شواری نگهبانی که این اشخاص رد میکنه بعد مردم بازی میده تایید میکنه یعنی چه؟ یعنی یارو تا کجا تونسته این افراد راضی بکنه. اصلا چرا اول ردش کردین. بهتر است سکوت کرد. کار را به خدا واگذار کرد. ما شورای نگهبان را به خدا واگذار می کنیم.

قاسم سلیمانی دوشنبه , ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲

به قرآن اگر این آدم تأیید بشه باید فاتحه انقلاب را خواند و در برابر خون شهدا شرمنده باشیم …
محمدرضارضایی کوچی#جرثومه فساد#

غلامعباس کاظمی سه شنبه , ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵

سلام: آنچه در ۱۴ بهمن علیه دکتر رضایی نوشته بودید ،امروز ثابت شد که دقیقا برخلاف واقع بوده وباتایید شدن این مرد غیور وباشهامت،صادق وخدمتگزار حضرتعالی توهم زده بودید وکینه های درونی را بروز داده بودید ،اکنون با تمام قدرت بااین خادم‌ محرومین هستیم وازایشان حمایت میکنیم

امین سه شنبه , ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۹

باطل باطل هست همانطور که باطل باید برود. لعنت به نیرنگ. کدام خدمت. مسول کمسیون عمران یک پزشک عمومی شده بود. لعنت به نیرنگ. جاده ها را ببینید. وضعیت اسفبار راه ها و جاده های برون شهر را ببینید. گرانی منازل مسکونی را ببینید. چه کسی جز این شخص مسول است. تلفات بیش از حد زلزله بخاطر عدم استجکام منازل روستاها. چه کسی مسول بود جز این شخص. بخدا پناه می بریم از دست افراد سهل انگار و همینطور تعدادی افرا وابسته و مزدور که برخلاف نظر شورای نگهبان حرف می زنند. تشکککککر از شورای نگهبان پاینده باشید.