کد خبر : 1907
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰

در انتخابات مجلس جهرم چه‌‌کسانی شانس بیشتری دارند؟

شکل‌‌گیریِ دو قطبیِ صحراییان – رضایی در انتخابات جهرم

شکل‌‌گیریِ دو قطبیِ صحراییان –  رضایی در انتخابات جهرم
آنچه از فضای فعلی جهرم برمی‌آید این است که با وجود قدرتِ شکل‌‌گرفته اطراف رضایی‌‌کوچی و یارانش در جهرم، در فضای عمومی شهر « تغییر » بیش از هرچیزی مطالبه می‌شود.


این‌‌صدا : در روزشمار منتهی به انتخابات مجلس یازدهم، به نظر می‌‌رسد تب و تاب انتخاباتی در شهرهای کوچک‌تر بیشتر از شهرهای بزرگ، بالا‌ گرفته است. در جهرم آنچه پیش از نام‌‌نویسی کاندیداها پیش‌‌بینی شده بود، پس از پایان مهلت ثبت‌‌نام نیز تثبیت شد : شکل‌‌گیری دو قطبی صحراییان – رضایی.


صحراییان و رضایی دو کاندیدایی هستند که عملاً نقش‌‌های اصلی صحنه‌ی انتخابات جهرم را در دست گرفته‌‌اند. دو قطبی‌‌ای که بر خلاف فضای سرد سیاسی حاکم بر انتخابات امسال در کشور، می‌تواند انتخاباتی جذاب و پرشور را در جهرم رقم بزند!


در یک سوی این دو قطبی، یک پزشک عمومی به نام دکتر محمدرضا رضایی‌‌کوچی است که در دوازده سال گذشته نماینده‌‌ی جهرم بوده و دور اول با پیشینه‌ی شهرداری جهرم به بهارستان رسیده است. در سوی دیگر، مهندس علیرضا صحراییان است که پیشتر سابقه‌ی مدیریت پروژه‌ی سد سلمان، شهرداری جهرم، مدیرکلی دفتر فنی استانداری فارس و فرمانداری جهرم را در کارنامه داشته و حالا برای رقابت با نماینده‌ی سه دوره‌ایِ جهرم و خفر پا به میدان گذاشته است. 

شکل‌‌گیریِ دو قطبیِ صحراییان –  رضایی در انتخابات جهرم - این صدا


آنچه از فضای فعلی جهرم برمی‌آید این است که با وجود قدرتِ شکل‌‌گرفته اطراف رضایی‌‌کوچی و یارانش در جهرم، در فضای عمومی شهر « تغییر » بیش از هرچیزی مطالبه می‌شود. شاید اگر هدف رضایی‌‌کوچی در سال‌‌های طولانی حضورش در مجلس به جای پیوند به عرصه‌‌های اقتصادی، سیاسی و چینش مهره‌‌های خود در نهادهای دولتی و… توسعه‌ی حوزه‌ی انتخابیه‌ی خود و رفع موانع موجود بود، امروز پیام دیگری از جهرم به گوش ‌می‌رسید.


صحراییان مدیر جوانی است که از یک‌‌سو توانسته اجماع بزرگان شهرستان‌های جهرم و خفر را برای رقابت پیش‌‌رو به دست بیاورد و از سوی دیگر، واکنش سیاسی پیش‌کسوتانی همچون حاج محمدمهدی شجاعی‌‌فرد، نماینده دوره‌‌های چهارم و پنجم و رقیب اصلی رضایی‌‌کوچی در دور هشتم و دکتر سید جمال‌‌الدین ارجمند، نماینده دور هفتم و رقیب دکتر رضایی در انتخابات قبل، همراهی تلویحی این دو با جریان حامی علیرضا صحراییان بوده است. ارجمند در آخرین واکنش در صفحه شخصی‌‌اش، عدم حضور خود در این دوره از رقابت را تأسّی از بیانیه‌‌ی گام دوم انقلاب و ضرورت حضور نیروهای تازه نفس در صحنه اعلام کرده بود.


مصاحبت با نخبگان شهرستان‌‌ها و مباحثات در محافل خصوصی خارج از دوربین‌‌های تبلیغاتی، حاوی این پیام است که احتمال عبور از نماینده‌‌ی فعلی در این مقطع زمانی که ناکارآمدی مجلسِ حاضر بیش از هر زمان بر همگان پدیدار گشته، علی‌‌رغم حمایت‌های ظاهری از او، روز به روز تقویت شده و عبور از رضایی‌‌کوچی، به کلیدواژه‌ی تازه‌ حتی برای حامیان همیشگی وی تبدیل شده است. این در شرایطی است که جهرم و خفر در دوره‌‌های پیشین چنین موقعیتی را تجربه نکرده‌‌اند. باید تا دوم اسفند منتظر ماند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 4 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : 2
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مهدی سه شنبه , ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴

اگر انصاف دارید موارد زیر را بررسی و اطلاع رسانی کنید:
در مورد مدرک آقای صحرائیان تحقیق کنید که یه عمر ما ایشون رو دکتر صدا می کردیم بعد شنیدیم داره دانشگاه آزاد فوق لیسانس میخونه اون هم زمانی که فرماندار جهرم بوده. بماند این مدیران چگونه می توانند هم کلاس بروند هم نمره بگیرند هم …(تقلب، فشار تطمیع استاد دانشجو و …)
مهندس دکتر … صحرائیان فرد شایسته ای برای مدیریت نیست و این را زمان نشان خواهد داد.
این پیام رو جداگانه سیو داشته باشید تا گذشت زمان آن را نشان دهد.
دکتر رضایی رو بنده نمی شناسم و درموردش اظهارنظری نمی کنم ولی رقیبی که شما میگید فقط میتونه در بهترین حالت رقیب خودش باشه…

ا چهارشنبه , ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶

بی‌طرفی از سر و روی این مطلب میباره 🙂 خخخخخ