تاریخ انتشار : یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۴

برای خرید پرده پانصدهزار تومانی ، سی میلیون تومان کرایه حمل فاکتور کرده‌اند!

جناب آقای استاندار! در آموزش و پرورش فارس چه می‌گذرد؟

جناب آقای استاندار! در آموزش و پرورش فارس چه می‌گذرد؟
ظاهرا ماجرای این حاشیه‌ها به تهران نیز رسیده و مدیران وزارتخانه صدای نارضایتی‌ها را از فارس شنیده‌اند، اما فکری برای تغییر و چاره‌ای برای تدبیر حالِ ناخوشِ فرهنگیان فارس نمی‌‌کنند! وقتی می‌پرسیم چرا؟ می‌گویند پای حمایت دو سه نماینده از مدیرکل در میان است!


این‌صدا : نه نارضایتی‌های فرهنگیان فارس فریادرسی دارد و نه حاشیه‌های آموزش و پرورش استان، پایانی.

ظاهرا ماجرای این حاشیه‌ها به تهران نیز رسیده و مدیران وزارتخانه صدای نارضایتی‌ها را از فارس شنیده‌اند، اما فکری برای تغییر و چاره‌ای برای تدبیر حالِ ناخوشِ فرهنگیان فارس نمی‌‌کنند! وقتی می‌پرسیم چرا؟ می‌گویند پای حمایت دو سه نماینده از مدیرکل در میان است!


چند هفته پیش وقتی به علی اکبری، نماینده شیراز، به خاطر حمایت‌هایش از مدیرکل آموزش و‌ پرورش فارس انتقاد شد، با ناراحتی گفته بود که ۴ گزینه اول نمایندگان استان، افراد دیگری بوده‌اند اما وزیر هیچ کدام از آنها را نپسندیده و کار به جایی رسیده که فعالیت اداره‌‌کل آموزش و پرورش استان عملاً مختل شده‌ بوده؛ تا بالاخره عسکر نجفی را منصوب ‌کرده‌اند!

آموزش و پرورش فارس


هفته‌ای نیست که مدیریت آموزش و پرورش در فارس، حاشیه‌ای به خود نبیند. 

ماه گذشته، خبر برکناری مدیر باشگاه فرهنگیان شیراز در بعضی گروه‌های فضای مجازی منتشر شد، که البته صحت داشت. مدیر این مجموعه که چهره‌ای خوشنام بود، در مدت مدیریت خود بر باشگاه فرهنگیان کارنامه‌ای قابل قبول به جا گذاشت؛ باشگاه فرهنگیان شیراز در میان نمونه‌های مشابه خود در کشور به جایگاه بسیار خوبی رسید و فرهنگیان شیرازی از کیفیت خدمات در این مجموعه رضایت داشتند. پس علت عزل چه بود؟


پیگیری های خبرنگار «این‌صدا» نشان می‌دهد در این برکناری، پای یکی از نمایندگان حامی مدیرکل در میان است. اما چرا؟


ظاهراً هزینه غذای میهمانان شرکت‌کننده در مراسم ترحیم مادر زن آقای نماینده، بالغ بر ۲۷ میلیون تومان بوده اما او از تسویه بدهی خود سر باز می‌زده است! با سماجت و پیگیری‌های مدیر باشگاه فرهنگیان شیراز، بالاخره بعد از حدود یکسال آن بدهی تسویه می‌شود اما این موضوع به مذاق آقای نماینده خوش نمی‌نشیند و بی‌درنگ خواستار برکناری او از مدیرکل می‌شود. روشن است که مدیرکل نیز به آقای نماینده «نه» نمی‌گوید!

آنچه گفته شد، در حکم ِمشتی نمونه‌ی خروار بود.


بررسی‌های خبرنگار «این‌صدا» نشان می‌دهد که بیشتر عزل و نصب‌ها در اداره‌کل آموزش و پرورش فارس ، در حوزه مالی متمرکز بوده است. نجفی در مدت کوتاهی افرادی از نزدیکان خود را در این سمت‌ها منصوب می‌کند. نتیجه‌ی این عزل و نصب‌ها و خروجی این تغییرات جالب است!

«این‌صدا» به اسناد مالی غیرمحرمانه‌ای دست یافته که از مسیر هموار تخلفات مالی در آموزش و پرورش فارس پرده برمی‌دارد.


در مردادماه سال ۹۸ اداره کل آموزش و پرورش استان فارس به خرید ۸۰۰ کیسه سیمان ۵۰ کیلوگرمی با مشخصاتی که در برگ استعلام قید شده اقدام کرده است. برای هر کسیه سیمان ۳۲۸/۱۲۰ ریال یعنی حدود ۳۳ هزار تومان فاکتور تنظیم شده، در حالیکه نرخ گران‌ترین سیمان موجود در بازار در آن تاریخ کمتر از ۱۰ هزار تومان بوده است! (سند شماره ۱)

«این‌صدا» به اسناد مالی غیرمحرمانه‌ای دست یافته که از مسیر هموار تخلفات مالی در آموزش و پرورش فارس پرده برمی‌دارد.
سند شماره ۱جای دیگر، در شهریورماه امسال یک ناودانی ۶ متری با مشخصاتی که در تصویر سند دیده می‌شود، و به نظر نمی‌رسد ارزش مالی آن بیشتر از حداکثر ۱ میلیون تومان باشد، حدود ۱۴ میلیون تومان فاکتور شده؛ (سند شماره ۲) و یا در آذر ماه یک عدد کارتریج چاپگر لیزری به مبلغ ۹/۹۹۰/۰۰۰ تومان خریداری و فاکتور شده است! (سند شماره ۳)

«این‌صدا» به اسناد مالی غیرمحرمانه‌ای دست یافته که از مسیر هموار تخلفات مالی در آموزش و پرورش فارس پرده برمی‌دارد.
سند شماره ۲
«این‌صدا» به اسناد مالی غیرمحرمانه‌ای دست یافته که از مسیر هموار تخلفات مالی در آموزش و پرورش فارس پرده برمی‌دارد.
سند شماره ۳از همه غمبارتر آنکه سندی به دست «این‌صدا» رسیده که نشان می‌دهد اداره کل آموزش و پرورش فارس، پرده‌ای پارچه‌ای به مساحت حدود ۷ متر مربع خریده که قیمت خود پرده ۵۰۰/۰۰۰ تومان بوده اما برای هزینه حمل آن ۳۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان فاکتور صادر شده است! (سند شماره ۴)

آموزش و پرورش فارس


نارضایتی‌های گسترده فرهنگیان در فارس و عملکرد ضعیف نجفی در حوزه‌های مختلف مدیریتی خود، کار را به جایی رسانده که بسیاری از مدافعان دیروز مدیرکل، امروز او را رها کرده و خود به صف منتقدان وی پیوسته‌اند.


پیش از این گرایش نجفی به مسائل قومیتی، عزل و نصب‌های غیرقابل دفاع در شهرستان‌ها برای جلب نظر برخی از نمایندگان مجلس، پرهیز از مشورت و دوری از خرد جمعی و… اصلی‌ترین نقدها به مدیرکل آموزش و پرورش فارس بود، اما حالا باید حاشیه‌های مالی در این مجموعه را به لیست بلند نارضایتی‌ها و نقدها اضافه کرد.انتظار ورود جدی استاندار به موضوع آموزش و پرورش فارس


عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس بارها در واکنش‌ به نقدها به جدی نبودن او در رسیدگی به پرونده برخی مدیرانی که به نظر می‌رسد در دام حاشیه‌های مالی گرفتار شده‌اند، خط قرمز خود را مبارزه با فساد و رسیدگی فوری به تخلفات مدیران اعلام کرده است.


حال باید پرسید چرا با توجه به هشدارهای متعدد فرهنگیان دلسوز و خبرهای ناراحت کننده از وضعیت مدیریت آموزش و پرورش در فارس، جناب استاندار به این داستان ورودی مؤثر نکرده تا امروز کارد به استخوان برسد؟


از استاندار فارس انتظار می‌رود اولا بی‌ملاحظه به دلخواهِ احدی یا سفارش فردی، به موضوع تخلفات مالی در اداره کل آموزش و پرورش استان ورود کند؛ ثانیا در پاسخ به درخواست فرهنگیان برای تغییر مدیرکل، همان جدیت و تدبیری را به خرج دهد که در موضوع تغییر رئیس دانشگاه علوم پزشکی و انتصاب مهرزاد لطفی از او سراغ گرفتیم.

آموزش و پرورش فارس
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 8 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : 6
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

صدرا یکشنبه , ۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۲

با کمال تاسف بی تدبیری و عدم شایستگی در انتصاب مهمترین و بزرگترین نهاد آموزشی، پرورشی و تربیتی استان و سیطره بی حد و حصر نمایندگان انحصار طلب و حتی مخالف دولت باعث سیه روزی ، سیاست زدگی و قومیت گرایی در آ.پ استان گردیده که نمونه های فراوانی از این عملکرد ضعیف هم حیطه اداره کل و هم شهرستانها آسیب های شاید جبران ناپذیری بر پیکره ی نیمه جان آموزش و پرورش وارد کرده است. استاندار محترم بایستی جهت آبروداری و جلوگیری از صدمات بیشتر اقدام جدی در دستور کار خود قرار دهند.

علی پنج شنبه , ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۷:۲۳

این وضع مدیریت و رانت و شانتاژ در اداره کل پست استان فارس نیز بشدت وجود دارد و مدیر غیربومی! (یاسوجی و لر) هم دست کمی از اقای نجفی ندارد بزودی اطلاعاتی برای شما خواهم فرستاد

حمیدرض یکشنبه , ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹

همه اینا تهمت است، جواب اخرت چه می شود؟

سارا یکشنبه , ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹

همه این حرف ها شایعه ای بیش نیست ، فقط دلیل اش حزبی بودن و دو دستگی است و تمام، تا جایی که من ایشان را میشناسم و میدانم این وصله ها به ایشان نمیچسبد بترسید از آتش جهنم و قیامت.

سحر یکشنبه , ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷

من خواهر زاده آقای نجفی هستم ولیسانس وخانه دار خواهرم فوق لیسانس ومشغول در آژانس هواپیمایی وبرادرم فوق لیسانس وبیکار میشه لطف کنید بفرمایید آقای نجفی کجا اقوام رو‌بر سر کار گذاشتن؟یک طرفه به قاضی نرید آقای نجفی شخصی هستن که ۱ ریال محال است حق کسی را بخورند یا پارتی بازی کنند اول تحقیق کنید بعد حرف بزنید قطعا دلیل این کار پاک بودن ایشون هست

ولی ظاهرحقیقی چهارشنبه , ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰

باسلام اینجانب شناختی که باآقای نجفی داشتم ایشان روی اموال بیت المال حساس بودندواین نوشته ها تهمتی بیش نیست .وازانسانهای پاک وصادق بودند.