کد خبر : 2062
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۱

پس از سال‌‌ها در جهرم اتفاق افتاد :

یاد نطق‌‌های آتشین «آیت‌‌اللّهی» در خطبه‌‌ی اعتراضی «مدبر» زنده شد!

یاد نطق‌‌های آتشین «آیت‌‌اللّهی» در خطبه‌‌ی اعتراضی «مدبر» زنده شد!
نکته‌‌ی جالب توجه و ویژه برای مردم جهرم و حتی افکار عمومی در سایر شهرها این بود که این‌‌بار پرداختن به یک مطالبه‌ی عمومی در خصوص برگزاری ناسالم و نادرست انتخابات در یک حوزه که نارضایتی گروه‌‌های گسترده‌‌ای از مردم را در آن حوزه انتخابیه در پی داشت، از تریبون نماز جمعه اتفاق می‌افتاد!


این‌‌صدا : پس از برگزاری انتخاباتی پرحاشیه در جهرم و علی‌‌رغم تلاش‌‌های عده‌‌ای برای برگزار نشدن نماز جمعه‌‌ی این شهر در هفته‌‌ای که‌ گذشت، سرانجام نماز جمعه به امامت حجت‌‌ الاسلام مدبر و با نطقی غرا و رویکردی معترضانه نسبت به آنچه در انتخابات جهرم گذشته بود، برگزار شد.


این اتفاق در شرایطی رخ داد که حجت الاسلام مدبر، پیشتر گلایه‌ی خود را از تلاش عده‌‌ای در راستای برگزار نشدن نماز جمعه، آنهم با اغراض سیاسی بیان کرده و در عین حال از مقاومت خود در برابر خواسته‌‌های آن جریان خبر داده بود. نقدهای تند امام جمعه‌‌ی جهرم آنچنان کامِ آن عده را تلخ کرد که از همان ساعت‌‌های نخست پس از برگزاری نماز جمعه، از هیچ توهین و تخریبی علیه ایشان دریغ نکردند!


نکته‌‌ی جالب توجه و ویژه برای مردم جهرم و حتی افکار عمومی در سایر شهرها این بود که این‌‌بار پرداختن به یک مطالبه‌ی عمومی در خصوص برگزاری ناسالم و نادرست انتخابات در یک حوزه که نارضایتی گروه‌‌های گسترده‌‌ای از مردم را در آن حوزه انتخابیه در پی داشت، از تریبون نماز جمعه اتفاق می‌افتاد! شاید به جرأت بتوان گفت پس از امامت آیت‌اله آیت‌الهی، امام جمعه‌‌ی خوشنام جهرم و خاطره‌‌ی نطق‌‌های غرّای ایشان، این گونه دادخواهی و بیان مطالبه‌ی مردم از تریبون نماز جمعه اتفاق نیافتاده بود و همین قضیه برای جریان تندرو و آنان که در دعواهای سیاسی تنها منافع خود را دنبال می‌‌کنند، گران تمام شده؛ تا جایی که امام جمعه این شهر را آماج توهین و تهدید قرار داده‌‌اند.

مرحوم سید حسین آیت‌‌اللهی، امام جمعه و نماینده مرحوم امام خمینی در جهرم


آیت‌‌الله دژکام که امروز نمایندگی ولیِ فقیه در استان فارس و امامت جمعه شیراز را بر عهده دارد، پیش از این امام جمعه جهرم بوده ولی در زمان حضور خود در جهرم بحرانی از این جنس را تجربه نکرده است و حالا با اعلام حمایت خود از حجت‌‌ الاسلام مدبر ، تلویحاً به گوش جریان‌‌ مخالف و مخرب ایشان رسانده که موضع نماینده‌‌ی ولیّ فقیه در استان و شهرستان تفاوتی ندارد. بی‌‌شک اینکه عده‌‌ای با تخریب امام جمعه جهرم، آنهم بدون آنکه با هیچ نهی و برخوردی مواجه شوند، پیش از هر چیز جایگاه نمانیدگی ولی فقیه را در استان تضعیف نموده و راه را برای توهین‌‌ها و تخریب‌‌های گسترده‌‌تر باز می‌کند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.