کد خبر : 1348
تاریخ انتشار : شنبه ۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷

هرآمدنی، رفتنی دارد

حاشیه‌‌های یک خداحافظی دسته‌‌جمعی از خبرگزاری فارس

حاشیه‌‌های یک خداحافظی دسته‌‌جمعی از خبرگزاری فارس
چند روز پس از اعلام تغییر در مدیریت خبرگزاری فارس در استان فارس، تعدادی از تحریریه‌‌ی این خبرگزاری که اکثر آنها همراه با رییسی به این مجموعه اضافه شده بودند، استعفا داده و درقالب نامه‌‌ای که درفضای مجازی به‌‌وسیله خودشان نشر پیدا کرد، حاشیه‌‌های تغییر در این خبرگزاری را پررنگ‌‌تر کردند.


صدای شما : این یادداشت را یکی از مخاطبان با نام صادق راستگو برای ما ارسال کرده است. طبعاً علاوه بر آنکه «این‌‌صدا» نمی‌‌تواند تمام محتوای این یادداشت را تأیید کند، برای افرادی که نامشان به صراحت یا تلویحاً در این متن آمده این حق را معتبر و محترم می‌‌داند که با ارسال یادداشت یا پیام و انتشار آن در «این‌‌صدا» نظر خود را بیان کنند.


زندگی قریب به اتفاق ما به‌‌صورت مستقیم و غیرمستقیم درگیر فضای مجازی، اینترنت و رسانه‌‌هاست و به همین دلیل برهه‌‌ی کنونی را عصر ارتباطات نامیده‌‌اند و در این میان، بحث خبر و اطلاع‌‌رسانی جایگاهی ویژه دارد که زحمت آن بر دوش خبرگزاری‌‌ها و سایت‌‌های خبری می‌‌باشد.


در ایران و در استان فارس نیز از مدت‌‌ها قبل نیاز به اطلاع از رویدادها، اتفاقات و اخبار احساس شده و در همین راستا سایت‌‌ها و خبرگزاری‌‌های پرتعدادی به وجود آمده و یکی از اولین‌‌های این عرصه «خبرگزاری فارس» یا همان «فارس نیوز» می‌‌باشد.

بی‌‌شک «فارس نیوز» جزء محدود خبرگزاری‌‌ها و رسانه‌‌هایی بوده که توانسته با عملکردی مطلوب، جایگاه خود را در میان مردم روزبه‌‌روز ارتقاء داده و به دلیل صحت‌‌، سرعت و دقت بالا در انعکاس اخبار و مطالب، منبعی موثق و قابل اتکا برای آحاد مردم باشد.


این روزها در برخی محافل رسانه‌‌ای و سیاسی استان، صحبت از تغییر مدیر خبرگزاری فارس در استان فارس می‌‌باشد؛ بدین نحو که محمدحسین رئیسی جای خود را پس از گذشت بیش از ۲ سال به ابراهیم کمالی داده است. در این جابجایی گفته شد که مدیر قبلی استعفاء داده، اما طبق مطلبی که خود او در فضای مجازی منتشر کرده چیز دیگری برداشت می‌‌شود!

این پایان کار نبود و چند روز پس از اعلام تغییر در مدیریت خبرگزاری فارس در استان فارس، تعدادی از تحریریه‌‌ی این خبرگزاری که اکثر آنها همراه با رییسی به این مجموعه اضافه شده بودند، استعفا داده و درقالب نامه‌‌ای که درفضای مجازی به‌‌وسیله خودشان نشر پیدا کرد، حاشیه‌‌های تغییر در این خبرگزاری را پررنگ‌‌تر کردند.

این قبیل شوآف‌‌ها که حداقل در میان اصحاب رسانه و سیاسیون نخ‌‌نما شده است، به دلایل زیر می‌‌تواند رقم خورده باشد:


۱- به گفته مدیر قبلی خبرگزاری فارس ، او زین پس در ستاد یکی از کاندیداهای انتخابات مجلس حضور خواهد داشت و برای رأی‌‌آوری او تلاش خواهد نمود و طبق شناختی که از وی وجود دارد، او فردی را انتخاب خواهد کرد که تقریباً صندلی‌‌اش در مجلس یازدهم رزرو شده است و دیگر همکارانش در فارس نیوز نیز به وی خواهند پیوست تا ضمن یافتن جایگاه بالاتر، از مزایای بیشتری بهره ببرند.

۲- احتمال دیگر برای استعفای آنان، ترس از اخراج و کنار گذاشته شدن آنها توسط مدیر جدید این خبرگزاری در استان فارس می‌‌باشد. قابل ذکر است که اکثر کسانی که به همراه مدیر قبلیِ این رسانه، وارد هیئت تحریریه شده بودند، از یک طیف و با یک طرز فکر بوده‌‌اند.

خبرگزاری فارس


نکته جالب پس از این استعفا، تلاش فراوان برخی از این افراد جهت سیاه و سفید کردن فضا و هجمه‌‌سازی علیه مدیر جدید این رسانه است که این سؤال را در ذهن تداعی می‌‌کند:  شما اگر استعفا داده‌‌اید، دیگر این‌‌همه سعی و تلاش و صحبت‌‌های بعضاً متناقض به چه منظور است؟


با همه این اوصاف باید پذیرفت که هر آمدنی، رفتنی دارد و قرار نیست هر فرد تا آخر عمر در یکجا باشد و این قاعده برای خبرگزاری فارس در استان فارس نیز صادق است. در پایان قابل ذکر است که فارس نیوز در طی چند وقت اخیر عملکرد مطلوب و ضدّ فسادی داشته که انتظار می‌‌رود مدیر جدید نیز رویه‌‌ی قبل را حتی بهتر و کامل‌‌تر دنبال نماید و طبق شناختی که از کمالی وجود دارد، این مطلوب دور از ذهن نیست.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.