تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵

بیانیه‌‌ی تند جمعی از جوانان اصولگرا خطاب به شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در استان فارس :

هیچکس نمی‌‌داند در آن شورا چه می‌‌گذرد! معیارها تعیین‌‌کننده‌‌اند یا سهم‌‌خواهی و آقازادگی و پول و ثروت؟

هیچکس نمی‌‌داند در آن شورا چه می‌‌گذرد! معیارها تعیین‌‌کننده‌‌اند یا سهم‌‌خواهی و آقازادگی و پول و ثروت؟
ما جمعی از جوانان انقلابی شهر ضمن پرهیز از هرگونه سهم‌‌خواهی اعلام می‌‌داریم که شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در استان فارس در صورت رعایت کردن موارد مذکور، نوید آینده درخشانی برای ایجاد وحدت بین نیروهای انقلاب را خواهد داد. در غیر این صورت هیچ تضمینی وجود نخواهد داشت که همگان تصمیمات این شورا را بپذیرند.


این‌‌صدا : حدود دو هفته مانده به انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه و در آستانه‌‌ی تعیین تکلیف لیست‌‌های انتخاباتی اصولگرایان برای معرفی نامزدهای خود، جمعی از جوانان اصولگرا و عدالتخواه در شیراز بیانیه‌‌ای خطاب به شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در استان فارس منتشر کرده‌‌اند که متن آن را در زیر می‌‌خوانید :


باسمه تعالی


اسفند ماه سال ۱۳۹۸ و در اولین سال از چهله‌‌ی دوم انقلاب، صندوق‌‌های رأی قرار است سرنوشت نظارت و قانون‌‌گذاری کشور را برای ۴ سال تعیین کنند تا ان‌‌شاءالله مجلس در رأس همه امور کشور قرار گیرد.


در استان فارس جریان اصولگرایی طیّ ادوار گذشته اقدام به شناسایی و معرفی نامزدهایی کرده است و دیگران را به روش‌‌های مختلف دعوت کرده تا به این نامزدها رأی دهند؛ درحالی که عدم شفافیت و نبود معیارهای مشخص، زمینه‌‌ی ایجاد دعوای قدرت و سهم‌‌خواهی را فراهم کرده بود؛ به همین دلیل نه تنها در بسیاری از دوره‌‌ها وحدت حاصل نشد، بلکه نامزدهای معرفی شده از سوی این ائتلاف‌‌ها در فارس نتوانستند صدای واقعی جریان انقلابی استان باشند.


تجربه‌‌ی این سال‌‌ها و اشتباهات قرار بود امسال و در آستانه‌‌ی این دور از انتخابات، اتفاق متفاوتی را رقم بزند. قرار بود شورای ائتلاف نیروهای انقلاب(شانا) با درنظر گرفتن جوانان و فعالین واقعی انقلاب، وحدتی حول معیارهای امامین انقلاب رقم بزند؛ اما متاسفانه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در استان فارس و شهر شیراز تا کنون اتفاقی متفاوت رقم نزده است.


همچنان حضور انحصاری احزاب، گروه‌‌ها و خانواده‌‌های خاص در شورا باعث نادیده گرفته شدن جریانات مردمی شده است؛ همچنان تعارض منافع باعث ایجاد دوگانه‌‌ی منافع انقلاب و منافع حزب و خانواده در شورا شده و هیچ ساز و کار و معیار مشخص و شفافی برای انتخاب نامزدها وجود ندارد. هیچ‌‌کس نمی‌‌داند چه کسی و با چه معیاری قرار است در لیست قرار بگیرد؟ هیچکس نمی‌‌داند در شورا چه می‌‌گذرد.
آیا معیارها تعیین‌‌کننده هستند یا سهم‌‌خواهی و آقازادگی و پول و ثروت؟ هیچ‌‌کس نمی‌‌داند نمایندگان شورای ائتلاف چه ویژگی‌‌هایی خواهند داشت؟ آیا می‌‌پذیرند در صورت پیروزی در انتخابات، آرای خود را شفاف کنند؟ آیا در سیاست خارجی حامی استقلال کشور هستند یا همانند برخی نمانیدگان اصولگرای مجلس نهم از برجام حمایت می‌‌کنند؟ 

بیانیه‌‌ی تند جمعی از جوانان اصولگرا خطاب به شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در استان فارس - این صدا


این سوالات و ابهامات در ساز و کار شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در استان، ما را به عنوان جمعی از جوانان انقلابی در شهر مکلف می‌‌کند تا صریح و شفاف مطالبات خود را از شورا مطرح کنیم و اعلام کنیم که راه پرهیز از اختلاف، ایجاد وحدت و پیروزی گفتمان انقلاب در انتخابات از مسیری می گذرد که متعهد به ساز و کار و معیار مشخص و شفاف باشد. این مسیر الزامات مشخصی دارد که مشروح آن به شرح زیر است :


ساز و کار : یکی از ایرادات شورای ائتلاف نیروهای انقلاب مبهم بودن سازوکار انتخاب افراد است. به گونه ای هیچ‌‌کس هم‌‌اکنون نمی‌‌داند که این ساز و کار در نهایت به چه شکلی تصمیم می‌‌گیرد و نقش نیروهای انقلابی در آن چیست. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در استان فارس اولاً باید پیش از هر اقدام و معرفی نامزدی مشخص کند این نامزد براساس چه ساز و کاری انتخاب شده و ثانیاً افراد شورا با دادن امضا تایید کنند که این ساز و کار در عمل اتفاق افتاده است و هیچ فشار، سهم‌‌خواهی و آقازادگی در انتخاب نقش نداشته و انتخاب نامزدها در ساز و کار مشخص اتفاق افتاده است.


معیار : مقام معظم رهبری در زمان‌‌های متعدد، معیارهای مشخصی برای نمایندگی مجلس بیان کرده‌‌اند؛ به طور مثال رهبری سال ۷۱ در خطبه‌‌های نماز جمعه می‌‌فرمایند : «نماینده باید دارای فهم و درک سیاسی باشد و مسائل کشور را بفهمد؛ هم مسائل خارجی و توطئه‌‌های دشمنان را و هم مسائل داخلی و نیازهای مردم و اولویت‌‌های کشور را». سال ۷۸ در آستانه‌‌ی دور ششم انتخابات مجلس می‌‌فرمایند : «نماینده باید شجاع و با شرف و امین و طرفدار ضعفا و قشر ضعیف باشد. قانون باید بتواند از حقوق ضعفا دفاع کند، و الاّ قانونی که پولداران را پولدارتر کند، قانون مملکت اسلامی نیست». سال ۸۶ در آستانه‌‌ی انتخابات مجلس هشتم می‌‌فرمایند : «نماینده متدین، امین، طرفدار عدالت، مخالف با فساد، طرفدار حقوق محرومین، پای‌‌بند به مبانی اسلام و ارزش‌‌های اسلامی و خط امام، یک چنین نماینده‌‌ای را بفرستند مجلس». و در سال ۹۰ در آستانه‌‌ی دور نهم انتخابات مجلس می‌‌فرمایند : «اگر چنانچه نامزدها به مراکز ثروت و قدرت متصل شوند، کار خراب می‌‌شود».


بنابراین انقلابی‌‌گری معیار و ملاک دارد و شورای ائتلاف باید مشخص کند که  معیار انتخاب نامزدهای نهایی دقیقا چه بوده و این موضوع چگونه احصاء شده است. این اقدام عیار شورای ائتلاف را نشان می‌‌دهد که تا چه حد در انقلابی‌‌گری جدی است. آیا شورا کسانی که صدها میلیون و گاهی میلیاردها تومان خرج انتخابات می‌‌کنند و معلوم نیست این پول ها از کجا آورده‌‌اند و وابسته به کانون‌‌های ثروت هستند را از لیست خارج می‌‌کند؟ آیا شورای ائتلاف، کسانی که صرف وابستگی جناحی آنها باعث حضور در بین نامزدها شده است و وابسته به کانون‌‌های قدرت هستند را از لیست کنار می‌‌گذارد؟ ایا شورای ائتلاف با کسانی که سابقه مبارزه با فساد نداشته‌‌اند و حتی بعضاً در مظان اتهام هستند مقابله می‌‌کند؟

همه این سوال‌‌ها و ابهامات، شورا را ملزم می‌‌کند تا هرچه سریع‌‌تر معیارها و نحوه بررسی آنها را مشخص کند و در اختیار عموم قرار دهد تا جریان انقلابی به این شورا از این منظر اعتماد پیدا کند.


شفافیت : علاوه بر ساز و کار و معیار مشخص، شورا باید با ایجاد شفافیت، اعتماد جوانان انقلابی را کسب کند. شورا ابتدا باید معیارهای خود را مشخص کند و بعد اعلام کند که نامزدهای قرار گرفته در لیست هر یک چه امتیازی در این معیارها کسب کرده‌‌اند. آنگاه در صورتی که واقعاً معیارها درست و دقیق باشد و امتیازات براساس شایستگی و نه براساس سهم‌‌خواهی داده شده باشد، انقلابیون شهر نیز به آن اعتماد می‌‌کنند. در نتیجه هم وحدت شکل می‌‌گیرد و هم نامزد تراز انقلاب معرفی خواهد شد. در غیر اینصورت شورای ائتلاف نمی‌‌تواند تصور کند که چیزی را ابلاغ کند و دیگران نیز آن را اجرا کنند. در واقع این شورای ائتلاف است که باید اعتماد جوانان انقلابی شهر را کسب کند، نه اینکه از جوانان توقع اعتماد داشته باشد.


درپایان ما جمعی از جوانان انقلابی شهر ضمن پرهیز از هرگونه سهم‌‌خواهی اعلام می‌‌داریم که شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در استان فارس در صورت رعایت کردن موارد فوق نوید آینده درخشانی برای ایجاد وحدت بین نیروهای انقلاب را خواهد داد. در غیر این صورت هیچ تضمینی وجود نخواهد داشت که همگان تصمیمات این شورا را بپذیرند. بنابراین از شورای ائتلاف خواستاریم که با سرلوحه قراردادن معیارهای امامین انقلاب و ایجاد ساز و کار شفاف، زمینه‌‌ی وحدت‌‌آفرینی را فراهم کنند. از سایر جوانان انقلابی شهر نیز خواستاریم تا با ایجاد این مطالبه، جریان انقلابی شهر را برای رسیدن به سرمنزل مقصود یاری دهند.


و لا تکونوا کالذین تفرقوا و اختلفوا من بعد ما جائهم البینات و اولئک لهم عذاب عظیم./ و به‌‌سان آنانکه پراکنده شدند و پس از آمدن دلیل‌‌های روشن الهی، اختلاف کردند، نباشید «زیرا» برای آنان عذابی بزرگ خواهد بود./ آل عمران – ۱۰۵


به سوی آینده روشن

جمعی از جوانان انقلابی شیراز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.